O nás

O nás

Zistite viac o programe, organizácii, našom tíme a partneroch

Prečo digiPEERS?

Viete, čo je to digitálne občianstvo? Že nie tak úplne? digiQ sa tejto téme venuje už od roku 2016. Dôvodov, prečo vznikol program digiPEERS, je však viac:

Sledujeme trendy. Život mladých ľudí je priamo a veľmi intenzívne spojený s digitálnymi technológiami, mnoho procesov, životných situácií vrátane kariéry, vzťahov a voľného času, ale aj vzdelávanie, sa deje v online prostredí. Je dôležité, aby sa v ňom cítili bezpečne a správali s rešpektom.

Kto to mladým vysvetlí lepšie, keď nie ich rovesníci?  Pri aktivitách využívame prístup peer2peer, alebo rovesnícke vzdelávanie. Hovoria rovnakým jazykom, používajú rovnaké technológie a nástroje, zažívajú rovnaké situácie. 

Čísla budú len stúpať. Tak to je. Digitálny svet sa mení veľkou rýchlosťou a my nemôžeme predpovedať, ako bude vyzerať o desať, dokonca ani o päť rokov. Potrebujeme stále viac ľudí, ktorí sa budú vzdelávať a podávať to ďalej. Takže rozširujeme rady s pomocou digiPEERS.

Naučíš sa viesť zážitkové aktivity pre rovesníkov. U vás v škole, alebo na iných školách, spolu s ďalšími lektormi z digiQ a digiPEERS.

Pripravov rozhovory, podcasty so svojimi rovesníkmi, pedagógmi, rodičmi... a mnohými ďalšími ľuďmi. Pretože digitálna doba sa týka každého.

Aké pozície program ponúka?

Baví ťa písanie článkov? Tak môžeš prispievať na naše, ale aj iné stránky, napríklad u vás v škole, v organizácii a podobne.

Môžeš vytvárať obsah, reels, točiť videá a prispievať tak na sociálne siete aktuálnym obsahom a informáciami.

Máš nápady na nové hry? Zážitkové aktivity, alebo na nové vzdelávacie a propagačné materiály k našim témam? Aj takúto pozíciu máme.

Aké sú jednotlivé fázy programu?

Program trvá jeden rok. Výzva na zapojenie sa do programu prichádza vždy v júni, prihlasovanie je otvorené do septembra. Proces vzdelávania začína v októbri a končí v septembri nasledujúceho roka spoločným slávnostným vyhodnotením.

Krok 1:

Online meeting s prihlásenými: zoznámenie sa s programom

Prevedieme vás základnými informáciami o tom, čo môžete ďalší rok očakávať a čo očakávame my.

Krok 2:

Offline víkendové školenie a teambuilding

Ak ste po online stále rozhodnutí pokračovať, tu sa stretneme naživo: vy, vaši mentori, peermentori, lektori. Zoznámite sa navzájom, ale aj s témami a jednotlivými fázami programu podrobnejšie.

aa
Krok 3:

Mentorská podpora (odborný mentoring a peermentoring)

Každý dobrovoľník má počas celého programu k dispozícii svojho mentora/mentorku, ktorý ho sprevádza a podporuje pri príprave a realizácii aktivít. Okrem toho sú tu naši peer mentori, “starší” digiPEERS, ktorú odovzdávajú svoje skúsenosti a pomáhajú prekonať prvotné prekážky.

Krok 4:

Odborné vzdelávanie a príprava

počas celého programu, intenzívne najmä v prvej polovici, zabezpečujeme odborné vzdelávanie v jednotlivých témach a tiež k lektorským, prezentačným a komunikačným zručnostiam. digiPEERS sa na realizáciu svojich aktivít môžu pripravovať s podporou celého tímu.

Krok 5:

Účasť/spolupráca na aktivitách starších členov tímu

tzv. náčuvy. Každý z digiPEERS má možnosť posadiť sa na workshop niekoho iného a pozorovať, ako to celé prebieha. Takto získa lepšiu predstavu aj o svojich vlastných aktivitách.

jj
Krok 6:

Realizácia vlastných aktivít

záleží od toho, čo si kto vyberie. V druhej polovici programu už digiPEERS prechádzajú k realizácii vlastných aktivít, samozrejme, stále s podporou svojich mentorov a tímu. Mentori sa zúčastňujú minimálne prvých dvoch workshopov svojich mentees.

Krok 7:

Slávnostné vyhodnotenie programu

každý za seba a potom spoločne, vyhodnotia, ako sa im podarilo naplniť stanovené ciele pri aktivitách a osobnom rozvoji, čo im program priniesol. Ak vydržia až do konca, získajú certifikát o absolvovaní vzdelávacieho programu.

Náš tím

Program digiPEERS po organizačnej stránke spravujú títo ľudia:

Natália Babicová

PR Programu

Andrea Cox

Riaditeľka organizácie digiQ

Lucia Macaláková

koordinátorka programu digiPEERS

Daniel Bunda

Správa webu

Radoslav Blažko

Komunitný manažér

Naši podporovatelia

Up
Top Ranked Users

[joinup_core_top_members columns=“1″ space=“no“ max_members=“3″ behavior=“columns“ columns_responsive=“predefined“]

Activity Feed